KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Legutóbbi témák
» Silhouette FRPG
Deneron Klease Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 30, 2017 9:56 pm

» Colors of Seattle
Deneron Klease Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 16, 2017 5:31 pm

» A kikötő
Deneron Klease Icon_minitimeby Orin Zemdus Szer. Jún. 21, 2017 12:13 pm

» Csupasz hegyek
Deneron Klease Icon_minitimeby Varianna Wrynn Pént. Jún. 16, 2017 1:19 am

» Erdő széle
Deneron Klease Icon_minitimeby Lysanthir Valhosta Csüt. Jún. 15, 2017 5:02 pm

Top posting users this month

Megosztás
 

 Deneron Klease

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Anonymous
Helló, sweetheart! I am
Vendég


Deneron Klease Empty
TémanyitásTárgy: Deneron Klease   Deneron Klease Icon_minitimePént. Május 23, 2014 5:14 pm



Deneron Klease









Adatok


♦Teljes név♦
Deneron Klease

♦Becenév♦
Dan

♦Kor♦
35 éves

♦Csoport♦
Sárkánylovas

♦Play by♦
Dustin Clare


Külső és belső

Első ránézésre egy férfi vagyok a sokból, amíg elő nem kerül Cora, a sárkányom senki nem mondaná meg, hogy mi a hivatásom.
Beleolvadok a tömegbe, átlagos, néha a sok erdőben töltött időnek hála szakadt ruháimmal, csendes, inkább szemlélődő magatartásommal. Mégis, ha egy külső szemlélődőt kérdeznél rólam összehúzott szemöldökkel csak annyit felelne:
„Rossz sorsa volt, nem jó ötlet ujjat húzni vele. Tudja, sötét lett. Valami kialudt benne.”
Majd gyorsan másra is terelné a szót, mielőtt még véletlenül megjelenek.

Mint szinte minden sárkánylovas, én is erős fizikummal rendelkezem, a rengeteg repülés óhatatlanul is megedzi az embert. Hosszú barna hajamba napszítta tincsek keverednek, és legtöbbször összefogva hordom. Barna, már-már fekete szememben ritkán tükröződik jókedv. Akár még egy mogorva alaknak is tűnhetek, de nem érdekel.  Az életem nem arról szól, hogy elbájoljam az embereket. Régen úgy gondoltam az a feladatom, hogy sárkánylovasként megvédjem őket. Ma már sokkal inkább a saját és a hozzám közelállók boldogulását tartom szem előtt. Még akkor is, ha ilyen emberből meglehetősen kevés van.



Történetem

A történetem harmincöt évvel ezelőtt kezdődött egy viharos éjszakán valahol a kontinensen. Szüleim sosem beszéltek róla miért menekültek el a kontinensről alig pár évvel a születésem után, de gyerekkoromat már Kysppie szigetén töltöttem, a szüleim pedig – legalábbis nekem úgy tűnt - teljesen alkalmazkodtak a falusi élethez.
Gyerekkoromban gyakran meséltek hatalmas városokról, várakról és olyan lenyűgöző helyekről, amikről a legtöbb szigetlakó még csak nem is álmodott. Jó életünk volt, anyám gyönyörűen szőtt, a kontinensről érkező kereskedők rengeteg pénzt fizettek a finom áruért, apám vadászként pedig mindig biztosította, hogy ne legyünk éhesek.

Az évek gyorsan teltek. Két húgom született, akiket rajongásig imádtam, az iskolában pedig könnyű volt beilleszkedni. Mindenki ismerte a szüleimet, és már egészen kicsi koromtól kezdve a falu többi gyerekével múlattam az időt. Érdeklődve hallgattam a sárkányokról szóló tanításokat és tizenkét évesen eldöntöttem, hogy nekem is kell egy.

A szüleim kinevettek, azonban mikor látták, hogy komolyan gondoltam már egyáltalán nem találták viccesnek. Nehezen egyeztek bele, féltettek és a döntésem összes létező árnyoldalát megismertették velem. Először még én is azt hittem, hogy sikerült lebeszélniük, kedvvesztetten sétálgattam a tengerparton mikor megláttam egy csoport tanoncot, akik épp a tojásokkal tértek vissza a Sárkányok szigetéről. Akkor lettem biztos az elhatározásomban.

A szüleim végül beleegyeztek én pedig belevetettem magam a tanulásba. Apámtól már korábban megtanultam a túléléshez kellő alapvető dolgokat, de szerintem maguktól sosem tanítottak volna harcolni. Pedig egyszer, mikor egyedül voltam a házunkban egy eldugott ládában teljes vértezetet találtam, olyat, mint amit a hírek szerint a kontinensen harcoló király katonái hordtak. Hiába kérdeztem rá, csak azt értem el vele, hogy a páncél eltűnt, és soha többet nem hallottam a szüleimet a kontinensről beszélni.  

Innentől kezdve minden energiámat a tanonckodásra fordítottam. Mikor először elutaztam a szigetre, egyik tojás sem választott engem. Akkor és ott elgondolkoztam azon, hogy feladom, mert csupán hiú ábrándokat kergetek, de két hét múlva visszatértem az akadémiára és tanultam tovább, segítettem az új sárkányok kikeltésénél és tizenhat évesen – két év múlva - újra visszamentem a szigetre, és ezúttal egy tojással távoztam.


Hetekig szinte a felhők felett jártam a boldogságtól és mivel már végignéztem közelről több tojás keltetését is, pontosan tudtam mit kell tennem. Cora gyorsan nőtt, bár annyira hasonlatos volt hozzám, hogy egy ideig aggódtam, mindkettőnk makacssága fogja megakadályozni, hogy valódi kapcsolatot alakítsunk ki. De amint megnőtt annyira, hogy már beszélgetni tudtunk a gondolataink védelmében hihetetlen gyorsasággal összeszoktunk. Ami addig nem ment, onnantól kezdve játszi könnyedségű feladattá vált…
Mikor kineveztek Sárkánylovassá még a szüleim szemében is büszkeséget láttam. Jó volt, hogy az állandó aggódást, féltést és helytelenítést felváltotta a bátorítás és büszkeség.


Már két éve lovas voltam, mikor egy hosszabb küldetésre indultunk, több másik lovassal együtt meglátogattuk a sárkányok szigetét. Két hétig voltunk távol és mikor visszaértünk rettenetes hírek fogadtak. A falu elöljárói kíméletesen akarták közölni a hírt, de amint megérkeztünk már tudtam, hogy valami baj van. Mindenki kerülte a tekintetemet és sehol se láttam a húgaimat, pedig Cecyl már tanonc volt.

„Nem tudjuk, hogy történhetett, de holtan találták a szüleidet és a két húgodat az otthonukban két napja… Leszúrták őket. Rettenetesen sajnálom, ki fogjuk deríteni ki a felelős ezért!”

Ott és akkor azt hiszem egy időre eszemet vesztettem. Cora a köteléken keresztül érezte a fájdalmamat és az én gondolataimat elborító vörös köd egy időre őt is megborította. Később mesélték, hogy a sárkány üvöltésébe beleremegtek a házak és senki nem tudta és nem is akarták megakadályozni, hogy engem felkapva el ne tűnjön a hegyek között.

Mai napig sem tudom mennyi időt töltöttünk a hegyekben kóborolva. Cora vadászott nekem, engem az se érdekelt volna ha meghalok. De szép lassan visszatért belém az élet, de nem akartam a falu közelébe menni. Akkor még úgy hittem valaki közülük volt a felelős a családom haláláért.

Hónapokba került, mire visszamerészkedtem és kiderítettem, hogy nem sokkal a haláluk előtt egy hajó érkezett a kontinensről, majd a titokzatos utasai el is tűntek két napon belül. Akkor már sejtettem, hogy a múltjuk érte őket utol és hangtalanul megesküdtem, hogy megtalálom a felelősöket.

Onnantól kezdve minden más lett. Kerültem a falusiakat, és minden olyan feladatot elvállaltam, ami elszólított a szigetről. Az egyetlen színfoltot sokáig egy kislány jelentette, akit Cora megmentett a haláltól egy viharos éjszakán.  Athina Silanus cserfes kislány volt, és tanulni akart. Szerette a sárkányokat, én pedig tanítani kezdtem. Nem nagyon érdekelt, hogy a szülei nem nézik jó szemmel. Legtöbbünk családja őrültségnek tartja a hivatásunkat. Az elején mindenképpen.
Ahogy teltek az évek, valahogy mindig követtem Athina életét, hol jobban, hol kevésbé aktív résztvevőként és amikor elhajózott a Sárkányok szigetére, megdöbbenve konstatáltam, hogy Cora egyetlen tojása őt választotta. Sárkányom szinte dorombolt a boldogságtól, hogy nem kell a fiókáját szem elő tévesztenie, így amíg a sárkány fel nem nőtt, és Athina nem lett teljes jogú lovas, leginkább a szigeten tartózkodtam.

Az évek múlásával kialakult körülöttem egy olyan aura, ami szinte mindenkit elriaszt és ezt mostanra kifejezetten megkedveltem. Még mindig keresem a családom gyilkosait, a személyt, aki kiadta a parancsot, de közben a saját utamról sem feledkezek meg. Egyre inkább kritikusan szemlélem a száműzöttek helyzetét és saját magam akarok meggyőződni róla, hogy valóban szükség  van-e erre a hatalmas és veszélyes viszálykodásra. Azonban ezeket a nézeteimet nem osztom meg szinte senkivel és Athinát is igyekszem távol tartani a körülöttem ólálkodó árnyaktól, így van, hogy hónapokig nem is látom. Mostanában kezdek ráébredni, hogy az ilyenkor bennem uralkodó feszültségnek, valószínűleg az ő hiánya az oka.

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Helló, sweetheart! I am
Vendég


Deneron Klease Empty
TémanyitásTárgy: Re: Deneron Klease   Deneron Klease Icon_minitimePént. Május 23, 2014 5:19 pm



Cora









Adatok

♦Teljes név♦
ide

♦Nem♦
nőstény

♦Kor♦
19 éves

♦Fajtája♦
Energiasárkány

♦Párja♦
Egy vadon élő sárkány a párja


Egyéb


Cora számomra gyönyörű, kékes-lilás színben játsszanak a pikkelyei, amik a vihar idején szinte világítanak. Szárnya alsó része vöröses színben játszik, a szeme fekete, amibe ha belenézel, egy pillanatra úgy érzed, hogy elveszíted a lelked. Ennek ellenére nem gonosz sárkány, csupán az évek során látott borzalmak rajta is nyomot hagytak. Családom kiirtása őt ugyanúgy megsebezte mint engem.


Végtelenül makacs, csak azt hajlandó megtenni, aminek értelmét látja. Egy olyan sárkánytól, akinek lovasa van ez meglehetősen szokatlan viselkedés, de mi már összeszoktunk és kérdés nélkül rábíznám az életemet. Ezt a bizalmat pedig mindig meghálálja.


Imád hatalmas viharok idején repkedni, mint minden energiasárkány, és ha felbosszantom szeret azzal fenyegetőzni, hogy a legközelebbi viharvadászatra engem is magával visz. Ami persze képtelenség, és sosem tenné kockára az életemet, de tudom, ilyenkor elértem egy határt, amit jó lesz nem átlépni.


A jel, amit tőle kaptam a bal lapockámba égett. Sokszor kérdeztem már tőle miért épp villámot formáz a jele, de csupán annyi rá a válasza, hogy ez ösztönös tett volt a részéről, és talán egyszer majd megértem a lényegét. Addig meg legyen elég annyi, hogy a világ legügyesebb energiasárkánya szegődött társamnak. Oh, azt említettem már, hogy öntelt?


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Helló, sweetheart! I am
Vendég


Deneron Klease Empty
TémanyitásTárgy: Re: Deneron Klease   Deneron Klease Icon_minitimePént. Május 23, 2014 5:50 pm


Deneron Klease Ni3vrwubnq280ippz5
Üdv, Deneron!
Karakterlapod nagyon tetszett. Az írásmódod megfogja az embert, és pont ez az, ami nem teszi unalmassá az egészet. Gratulálok!
Foglalj avatart, és már kezdheted is a játékot!
Vissza az elejére Go down

Helló, sweetheart! I am
Ajánlott tartalom


Deneron Klease Empty
TémanyitásTárgy: Re: Deneron Klease   Deneron Klease Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Deneron Klease

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Szabadidő :: Archívum :: Karakterek-