KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Legutóbbi témák
» Silhouette FRPG
♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 30, 2017 9:56 pm

» Colors of Seattle
♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 16, 2017 5:31 pm

» A kikötő
♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeby Orin Zemdus Szer. Jún. 21, 2017 12:13 pm

» Csupasz hegyek
♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeby Varianna Wrynn Pént. Jún. 16, 2017 1:19 am

» Erdő széle
♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeby Lysanthir Valhosta Csüt. Jún. 15, 2017 5:02 pm

Top posting users this month

Megosztás
 

 ♦ Nerys Aletto ♦

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Anonymous
Helló, sweetheart! I am
Vendég


♦ Nerys Aletto ♦ Empty
TémanyitásTárgy: ♦ Nerys Aletto ♦   ♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimeCsüt. Júl. 17, 2014 6:21 pm



Nerys Aletto









Adatok


♦Teljes név♦
Neryssa Aynariel Aletto

♦Becenév♦
Nerys, Rys

♦Kor♦
18

♦Csoport♦
Lovas tanonc

♦Play by♦
Rose Leslie


Külsö és belsö

Nerys külsőre csinos alkat, de természetéből adódóan ezzel nem sokat foglalkozik. Vörös haj keretezi enyhén sápadt arcát, amiből szúrós kék szemek villognak az idegenekre. Nem a kedvence a hajszíne, mivel szerinte túlzottan is figyelemfelkeltő, nem tud vele elég jól elrejtőzni. Első pillantásra zárkózott, mogorva természetnek tűnik, nem éppen törékeny (inkább izmos) testfelépítéssel; de ha valakinek van türelme, hogy megolvassza a jeget, akkor egy érzékeny, csupa szív, vidám lánnyal találja szembe magát. Ruházkodásban sem jár az élen, általában a kényelmes, praktikus darabok találhatóak meg a ruhatárában; de még ő sincs tudatában, hogy ezekben is bizony jól mutat. Valami szinte mindig van nála, egy könyv, kard, íj, esetleg csak egy alma, de sosem jár üres zsebbel. Nem mondhatnám, hogy fent hordja az orrát, de amiben jó, azt nem titkolja, mások előtt is megmutatja, amihez ért, abba előszeretettel szól bele. Időnként hajlamos heves szócsatákba bonyolódni másokkal, csak azért, mert valami sérti az igazságérzetét. Szeret néha elvonulni, csak maga lenni az erdőben, hegyekben; távol az emberi tömegtől, ilyenkor egy kis megnyugvást talál. Persze az egyetlen valaki, akinek sohasem teher a társasága az a sárkánya, Renna.


Történetem

1236. január 15. – a jeges tél közepe. Ekkor születem meg én a lángoló, vörös hajammal, micsoda ellentét. A gyermekkorom, születésem helyzete nem volt könnyű, tekintve, hogy fogalmam sincs arról, hogy ki az apám. Lehet az egy egyszerű paraszt, de lehet valami tehetős úr is. Sajnos anyámnak nem volt ideje elmondani senkinek, mert belehalt a szülésbe. Anyámról annyit lehet tudni, hogy ment valamerre. Lehet, hogy menekült, de lehet, hogy csak új helyet keresett, ahol könnyebb megélni, talán még a szigetet is elhagyta volna, ha nem szólok közbe. De megszülettem, és ezzel felborult minden. Az út szélén találtak rám, bebugyolálva, anyám kihűlt teste mellett, talán már akkor is égett bennem valamiféle tűz, ami az életre ösztökélt engem.
Egy dajka talált meg, megsajnált és úgy döntött magához vesz. Tőle kaptam a nevem, és minden egyebet is, ami melegséget, szeretetet csak kaphattam. Ám már ő is benne járt a korban, és ahogy nőttem fel, úgy láttam meg, hogy neki is közeledik az ideje. Egyre fáradtabb lett, és ekkor döbbentem rá, hogy megszerettem. Anyám helyett anyám volt, nevelt, óvott, szeretett, fegyelmezett. Amikor, amit kellett. Tizenkét éves voltam, mikor Carax lázadást indított. Nem sok közöm volt a sárkányokhoz, Quella dajkám nem engedte, hogy kérdezzek róluk, és gondosan ügyelt rá, hogy ne is érdeklődjek felőlük. Persze a tiltott gyümölcs mindig a legédesebb, így természetesen engem is ezek a csodás lények érdekeltek a leginkább, és már kiskoromban elhatároztam, hogy sárkánylovas leszek. Tizenhárom lehettem, mikor Quella végső jobblétre szenderült, és a lázadókat száműzték. Úgy döntöttem ideje a kezembe vennem a sorsom, és elindultam, hogy sárkánylovas lehessek. Nem mondom, hogy mindig tisztességes úton jutottam élelmiszerhez, de valahogy tovább kellett mennem, és lopásaim nagy része alig volt észrevehető.
Végül elérkezett a pillanat és én is megkezdhettem a kiképzést sárkánylovasnak. Két év kemény munkája után elmehettem a tojásokhoz. Teljesen meghatott a pillanat, sosem hittem volna, hogy valaha valóra válik az álmom, hogy legalább megpróbálkozhatok azzal, hogy kikel-e nekem egy tojás, hogy vagyok-e elég jó valamelyik sárkánynak. Majd megtörtént, Renna kiválasztott, és akkor éreztem, hogy már többé nem vagyok egyedül.




Renna









Adatok

♦Teljes név♦
Arenna

♦Nem♦
nőstény

♦Kor♦
2 év, pár hónap

♦Fajtája♦
jégsárkány

♦Párja♦



Egyéb

Rennának gyönyörűséges kinézete van, mint minden sárkánynak. Fenséges, lenyűgőző és lélegzetelállító. Színe a kék a jégsárkányokhoz illően, mégis nem a világosabb fajtából, hanem inkább a mélyebb kékhez közelít, de a hasán egy világosabb folt húzódik meg, egészen a farka hegyéig. Szépen ívelt szárnyai vannak, és már első pillantásra látszik, hogy ő bizony egy igazi nő. Vagy talán amazon...
Az eddigi életemben ő volt talán a második, akit igazán közel engedtem magamhoz. Ő vált a mindenemmé, barát, anya, társ, minden egy személyben. Tökéletesen kiegészítjük egymást, habár néhány tulajdonságunkban kísértetiesen hasonlítunk. Az biztos, hogy ő a jeges higgadtságával le tudja hűteni a lángolásomat, olyan éppen elfogadható szintre. Persze ő is tud azért forrófejű lenni, de sohasem velem szemben. Alapvető természete – és persze az, hogy nőből van -, hogy védjen engem. A kapcsolatunkban, bár én vagyok az idősebb, mégis sokszor én kérek tőle tanácsot, és ő sosem rest rám áldozni az idejét. A két év alatt rendesen összekovácsolódtunk, bár a kezdeteknél akadtak még félreértések, de hát senki sem tökéletes. Mostanra azért azt elmondhatom, hogy Renna lett a másik – sőt néha jobbik – felem.
A szemem színe szinte megegyezik az ő kékjével, mégsem ez az egyetlen, amit tőle kaptam. Hanem van egy jel is. Mikor kikelt nekem, annyira lenyűgözött, de valaki éppen szólt a hátam mögül, és én kénytelen voltam megfordulni. Már akkor is teljesen bíztam benne, de ő rossz néven vette, hogy akár csak egy pillanatra is elforduljak tőle, így erősen rálehelt a nyakamra. Fiókaként még nem lehetett volna igazi ereje, de úgy látszik az érzelmek kihozták belőle (azóta se sikerült neki igazán megismételni). A jobb nyakívemet érte és ott egy láng formájú jel keletkezett, ami az amúgy is fehér bőrömnél fehérebb (fényben néha kékes fénye van), és felér a hegye egészen a hajtövemig, sőt egy hátsó vörös tincsem teljesen kifakult (ez általában nem látszik). Ez mind nem elég, mert szégyenemre még az eszméletem is elvesztettem, de legalább megtanultam, hogy Rennára érdemes odafigyelni. Ez tehát az én jelem története.
Vissza az elejére Go down
Rowen Quadan
Helló, sweetheart! I am
Rowen Quadan
Hozzászólások száma :
223
Join date :
2014. Apr. 22.
Tartózkodási hely :
Kysppie sziget


♦ Nerys Aletto ♦ Empty
TémanyitásTárgy: Re: ♦ Nerys Aletto ♦   ♦ Nerys Aletto ♦ Icon_minitimePént. Júl. 18, 2014 7:52 pm


♦ Nerys Aletto ♦ Ni3vrwubnq280ippz5
Üdv, Nerys!
Bár a történeted szomorú, sajnálom, hogy elvesztetted a szüleid, azért végül megkaptad ami a leginkább vágytál, Rennát, a gyönyörűséges jégsárkányt!
Örülök, hogy újabb tanoncot köszönthetünk közöttünk, az előtörténeted elfogadom!
Foglald le az avatarod, aztán irány a játéktér!
Jó játékot kívánok! Smile
Rowen
Vissza az elejére Go down
 

♦ Nerys Aletto ♦

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» A hideg és kopár fennsík

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Szabadidő :: Archívum :: Karakterek-